„Klukům gratuluji a děkuji za vynikající reprezentaci školy. Soutěž je ideální způsob, jak povzbudit účastníky v řemeslech," uvedl ředitel mýtské stavební školy Pavel Vacek a ocenil i učitele, kteří chlapce na soutěž připravili.
Neztratili se ale ani studenti ze Žamberka či České Třebové. V kategorii zednické práce byli druzí Jakub Vítek a Martin Pulko ze žamberské Speciální SŠ a ZŠ a kategorii truhlář vyhráli Jakub Holubovský a Vojtěch Vopršal z VOŠ a SŠ technická z České Třebové.
Na stavbách pracovalo 60 studentů z 18 škol nejen z Česka. A přálo i počasí. „Zapršelo jen na chvilku," řekl Hynek Míka z týmu organizátorů. „Přenos a zažití odborných informací u mladých učňů nejlépe probíhá při přímém kontaktu s odborníkem a řešení konkrétní situace. Mladí lidé pod určitým tlakem informace nejlépe vstřebávají. Na druhou stranu prostředí takové soutěže by nemělo být příliš stresující a mladí lidé by měli vnímat vstřícnost odborníků podělit se s nimi o své zkušenosti. Všechno výše uvedené se snaží soutěž skloubit a vytvořit tak vhodné prostředí pro odbornou komunikaci," řekl o soutěži Hynek Míka a dodal: „Vítězové soutěže jsou všichni, kdo se rozhodli zúčastnit. Sice jen někteří si odnesou diplomy, ale znalosti a zkušenosti získané při soutěži jsou vítězstvím pro každého účastníka."