„No jéjé, ten se neuvěřitelně těší. Těší se, že bude s paní učitelkou u počítače, že se bude učit. On to prostě miluje," prozradila Emilie Čermáková, maminka chlapce, kterému dětská mozková obrna sebrala možnost pohybu i řeči a jemuž loni před Vánocemi děti díky projektu Čtení pomáhá nasbíraly peníze na počítač ovládaný pohybem očí.

Sbírá se dál, pomoci můžete také vy

Míša nezahálel ani o prázdninách. Aby ne, počítač mu dává možnost komunikovat s rodinou, říct třeba máma… „Kamerka snímá pohyb jeho oka, je to vlastně myš, takže může klikat na klávesnici a psát. Začínáme se slovy, jednou třeba dojde i na věty,"  věří maminka. Míša moc dobře chápe, jak počítač funguje a co mu umožňuje, proto se prý umí i navztekat, když se „kousne".
Od pondělí je Míša žákem šesté třídy v Základní škole praktické v Králíkách. Aby se mohl i doma zdokonalovat a komunikovat s rodinou, potřeboval by ještě jeden počítač. Za tímto účelem otevřelo Konto Bariéry pro Míšu sbírkový podúčet. Každý může přispět na druhý počítač, který by mohl využívat doma, a také na invalidní vozík na číslo účtu    777 777 222/0800 s va- riabilním symbolem 0008176157.