Co je totiž Přívrat Přívratem, tedy samostatnou obcí, je neodmyslitelně spojený se jménem Miroslava Veselého. Když se vesnice odtrhla od České Třebové, působil dva roky jako místostarosta. Další čtyři volební období stál v čele obce jako starosta. A teď, po šestnácti letech, odchází. Do zastupitelstva vůbec nekandidoval. Deník ho proto požádal o krátký rozhovor.

Proč jste se rozhodl nekandidovat?
Jednak jsem tu dost dlouho, ale především kvůli zdravotnímu stavu. Byl jsem dost nemocný. Kolikrát je lepší házet lopatou než něco tvořit. Ale bavilo mě to. Kdyby mě to nebavilo, skončil bych dřív. Kdyby mě to nebavilo, nedělal bych to.

Na co jste po tolika letech starostování nejvíc pyšný. Co se podle vás nejvíc povedlo?
Jsem rád, že se nám povedlo pěkné hřiště u školy, to si opravdu nezadá s městskými sportovišti. Myslím, že je dobré, že tu máme zázemí pro sportování dětí. Potom bych uvedl třeba tři obecní byty, které vznikly nad hospodou U Coufalů. A rekonstrukci sálu, ta byla hodně náročná, ale určitě se vyplatila.

Jak vidíte budoucnost Přívratu. Na čem by se mělo pracovat?
To nechám na novém zastupitelstvu.

Změnila se komunální politika za těch šestnáct let?
Určitě se změnila k horšímu. Nejvíc mě štvalo přerozdělování daní. Zezačátku v tom byl řád a teď je v tom spíš neřád. A každým rokem narůstá administrativa.

A vztah mezi občany a komunálními politiky se také mění k horšímu?
To naštěstí ne. Ten je v podstatě stejný. Není tady taková migrace lidu, takže se známe strašně dlouho a každý ví, co od koho může očekávat.

Stáhnete se do ústraní, nebo se budete podílet na dění v obci?
Děláme tu spoustu akcí, různé recesní hry a podobně, a věřím, že v nich zůstanu zapojený.