Povlečení s Justinem Bieberem, plyšovou kočičku, obrázkovou knížku se zvířátky, ale i tabák nebo zimní kulich. To jsou některá z vánočních přání dětí z dětských domovů a klientů ústavů sociální péče, která i letos pomůže splnit dobročinná akce Českého červeného kříže (ČČK) v Ústí nad Orlicí.

Jde už o tradiční akci, vánoční stromky s přáníčky se opět objevily na několika místech v Ústí nad Orlicí, v České Třebové, v Jablonném nad Orlicí a v Dolní Dobrouči. Letos o trochu dříve, než bylo při minulých ročnících zvykem, protože v prosinci budou Štědrému dni předcházet jen tři neděle. Dárcem se může stát kdokoliv, stačí zajít na jedno z šesti míst, vybrat si z přáníček a do 13. prosince dárek doručit, buď přímo pod stromek, nebo na adresu oblastního spolku ČČK v Ústí nad Orlicí.

„V letošním roce budeme plnit 182 přání,“ konstatoval Martin Hodoval z Českého červeného kříže. Nadílka potěší děti z dětských domovů v Dolní a Horní Čermné, v Potštejně a klienty Domova pod hradem Žampach a Domova u studánky v Anenské Studánce.

Červený kříž garantuje, že i kdyby nějaké přání na stromečku zbylo, splněna budou všechna. „Nebývá problém s tím, že by některé nikdo nechtěl splnit, ale spíše to, že je specifické a dárci mají problém dárek sehnat,“ podotkl Martin Hodoval. Některé vytoužené věci v běžných obchodech „Ježíšek“ nekoupí, třeba na jednom z přáníček se letos objevilo sako specifické módní značky, na dalším špionské hodinky.

Akce Strom splněných přání potrvá do 13. prosince, dárky budou dětem z domovů a klientům ústavů předány v předvánočním čase.

Kde stromky stojí:
V informačním centru, v krytém plaveckém bazénu a v nákupní galerii Nová louže v Ústí nad Orlicí, v informačním centru v České Třebové, v prodejně Marta Market v Jablonném nad Orlicí a na obecním úřadu v Dolní Dobrouči.