Michaela Novozámská, kterou děti dobře znají z jejích častých návštěv Ústí nad Orlicí, 6. prosince do divadla přivezla vánoční koncert „Hvězdička betlémská", ve kterém dětem přiblížila příběh o narození Ježíška a pouti tří králů a pastýřů do Betléma, do něhož byla vepsána myšlenka o pravém poselství a tradici Vánoc a obdarovávání se v tento kouzelný den. Děti si s velkou chutí zazpívaly vánoční koledy a písně, kterých je představení plné. Vánoce, Vánoce přicházejí, Rolničky, Půjdem spolu do betléma, Pásli ovce valaši, Nesem vám noviny a další koledy a vánoční písně děti vítaly potleskem a když se připojily se svým zpěvem k Michaele Novozámské, Roškotovo divadlo se rozzářilo a naplnilo vánoční, sváteční náladou.
Koncert upoutal strhujícím výkonem Michaely Novozámské, která zpěv a povídání si s dětmi střídala s hrou s velkými textilními loutkami tří králů a pastýřů, nevšedním podáním vánočního příběhu a svojí atmosférou, kterou pomohly vytvořit i děti zpíváním koled.
Nasvícení jednotlivých scén představení umocňovalo slavnostní zážitek z tohoto představení, které dětem přiblížilo a zpříjemnilo čekání na příchod Vánoc. Takže slovy ústřední písně :
Hvězdička svítí pro mě i pro tebe.
Vím kam jíti, cestičkou do nebe..
Cestička začíná v srdíčku každého člověka..
Ten kdo ji nehledá, na svoje štěstí se načeká…(mdbb)