Malé autobusy budou rozvážet cestující po městě dál, spojů bude více, ovšem trasa kratší.
Nový jízdní řád začal platit včera. Jízdné bude stát stejně jako předtím, dospělí, senioři a děti platili jednotnou cenu za nástup do autobusu bez ohledu na délku jízdy nebo počet zastávek. „Rozdíl od předchozího jízdního řádu je ten, že MHD nyní vynechává všechny zastávky z Knapovce do Hylvát a vynechává i tu část jízdy, která směřovala do Kerhartic. Zůstává jenom obsluha Dukly,“ vysvětlil změny v MHD místostarosta Zdeněk Ešpandr. Na Duklu, jedno z velkých sídlišť v Ústí nad Orlicí, už totiž nebudou zajíždět linkové autobusy ČSAD. Podle Zdeňka Ešpandra bude městská hromadná doprava takto fungovat do konce ledna.
„Jednáme se společností Oredo, aby autobusy jezdily tak jako dřív s tím, že by je město doplácelo. Souběžně s tím bude vypsáno výběrové řízení na provozovatele městské hromadné dopravy, která by mohla být o něco rozšířena. Začínala by na Dukle, jezdila přes autobusové nádraží až na Štěpnici, některé spoje by mohly zajíždět až na vlakové nádraží,“ dodal místostarosta Ešpandr.
Přepravu MHD zajišťuje svými autobusy firma Zářecký Bus Doprava. Lidé si prý na MHD pochvalují třeba to, že se díky ní mohou dopravovat k nákupnímu centru a na hřbitov.

Jízdní řád naleznete zde.