Vznést dotaz nebo připomínku směrem k radním, úředníkům nebo městské policii umožňují už teď webové stránky Lanškrouna. Služba spadá do rubriky diskuze. Dotazů tu během května padla celá řada, na rekonstrukci ulic, přemístění sochy Kajícníka nebo na stavbu kulturního domu.

Schránka důvěry v Lanškrouně.„Schránky důvěry osobně vnímám tak, že se zaměří hlavně na seniory a na lidi, kteří nemají přístup k internetu a nemohou využít webových stránek města," uvedl lanškrounský starosta Radim Vetchý. Podle jeho slov čas ukáže, co vše ve schránkách skončí. „Uvidíme, co při jejich otevření najdeme. Je možné, že se v nich budou objevovat i ztracené klíče nebo další předměty," podotkl Radim Vetchý.

Prvního vhozeného příspěvku se ujala městská policie, týkal se dopravy ve městě. „Konkrétně šlo o nákladní auto, které stálo tak, že bránilo ve výhledu ostatním řidičům," uvedl velitel městské policie Stanislav Popelář. Právě se chystal na druhé kolo vybírání schránek.

Schránky důvěry fungují s větším či menším úspěchem v řadě českých měst. Někde je už ovšem zrušili, protože je zničili vandalové nebo sloužily jako odpadkový koš. V jiných si je chválí. Třeba v Opavě. „Každoročně jsou ve schránkách nalézány desítky peněženek, pouzder s doklady, občanské a řidičské průkazy, cestovní doklady, platební karty, karty zdravotních pojišťoven a další průkazy. Výjimkou nejsou ani klíče či mobilní telefony," informovali tamní strážníci.