V rámci programu dalšího vzdělávání připravil městský úřad bezplatný cyklus seminářů pod vedením odborných lektorů pro oblast informačních technologií, práva a ekonomie. Na některé semináře, které budou probíhat každou středu od 14. ledna do 29. dubna v podvečerních hodinách v základní škole, je stále možné se přihlásit.

Zájemci se naučí pracovat s nejpoužívanějšími počítačovými programy a poradí si i s vyhledáváním na internetu. Dozví se, jak se vyhnout zadlužení, jak spravovat rodinný rozpočet a vyznat se v bankovních a pojišťovacích službách. Účastníkům uvažujícím o podnikání budou přínosem nejen informace o legislativě, ale i rady, jak svůj podnikatelský záměr úspěšně financovat.
„Kurz počítačových dovedností už je zcela zaplněn," informoval starosta Petr Řehák a pokračoval: „Zájem by mohl být ještě větší, k dnešnímu dni eviduji okolo třiceti přihlášených." Nejnižší zájem je podle jeho slov o právní vzdělávání a finanční gramotnost. Vzhledem k tomu, že některé termíny nejsou obsazeny ani minimálním počtem posluchačů, uvažuje starosta o jejich nahrazení za některé více žádané přednášky.

Pro město je to pilotní projekt zaměřený na vzdělávání dospělých. Projekt je financován z Evropských sociálních fondů prostřednictvím Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a z rozpočtu České republiky.
Přihlášku na kurz zájemci naleznou na internetových stránkách města. Vyplněnou ji přijímá městský úřad.