Tak jsem obul své toulavé boty a vyrazil do Orlických hor. Při sjíždění z vrchu Adam jsem v Petrovičkách měl v úmyslu posedět při občerstvení v chalupě „Pod Adamem“. Čekalo mě nemilé překvapení. Objekt TJ Sokola Mladkov je již několik let mimo provoz. Kolik nádherných akcí jsem v této chalupě v minulosti zorganizoval. To všechno odnesl čas. Chalupu teď hlídá kamenný sokol, který pamatuje lepší časy.

Hodně zklamaný jsem dojel do Mladkova, kde jsem si zlepšil náladu v kavárničce Devítka. Podnik vedou manželé Celbovi již dva roky. Jsou to horalé, kteří k vzorné obsluze přidají i pár informací o zajímavostech Mladkova.

Nedaleko kostela je umístěn Vodní kámen, který je vyzdoben a instalován bratry Václavem a Janem Matějkovými. Také se s obecním úřadem zasloužili o opravu kapličky. Inu horská obec je taková velká rodina. To všechno jsem vyslechl při příjemném posezení v této kavárničce.

Svět kolem nás je v neustálém pohybu. Co čas vezme, již nikdy nevrátí. Zůstávají nám jen fotografie a vzpomínky. Z mého výletu do Orlických hor jsem si přivezl dobrou zkušenost, že dobrý člověk ještě žije a je ochoten přispět svoji prací k zlepšení svého okolí. Orlické hory si to zaslouží.

close Foto z návštěvy Orlických hor. info Zdroj: Vladimír Mejstřík zoom_in

Vladimír Mejstřík, Hradec Králové