Tradiční Silvestrovská dopolední veselice dnes nechybí v Chocni. Začíná o půl desáté a k tanci a poslechu zahraje Choceňačka a Kantorský dixieland. V 18 hodin je pak připraven ohňostroj s hudebním doprovodem. Živo bude odpoledne i na ústeckém Mírovém náměstí. Program tu začíná v 15 hodin, od 17 hodin vystoupí revivalová kapela Smokie Forever. „A v 18 hodin bude následovat slavnostní ohňostroj. Silvestrovské občerstvení zajištěno,“ lákají organizátoři. 

V Žamberku už potřetí s ohňostrojem počkají na Nový rok, první dělobuchy ozáří nebe nad Masarykovým náměstím v 18 hodin. „U radnice bude připraven horký čaj zdarma a také stánek s medovinou. Ta už ale za úplatu,“ zve s úsměvem Monika Škodová z tamní radnice a dodává: „Těšíme se na skvělou podívanou, připravena je také zdravice a novoroční přání starosty města.“ 

V první lednový podvečer se zaplní i vysokomýtské náměstí. Tamní radnice ohňostroj obnovila po několika letech, světelná show začne v 18 hodin. „Chybět nebude ani novoroční přípitek a čočková polévka, jejíž konzumace na Nový rok podle dávné tradice prý přináší hojnost,“ přidává k pozvánce mluvčí radnice Marie Lněničková.