V Jablonném nad Orlicí už v polovině března zahlásili zprávu: Vyzdobíme náměstí. Městský úřad vyzval občany, aby vyrobili ozdoby s jarním či velikonočním motivem na břízky na náměstí. „Letos vyzýváme děti i dospěláky, aby vytvořili ozdoby s velikonočním motivem a zavěsili je na nachystané břízy,“ řekla místostarostka Martina Balážová. O Velikonocích tak ozdoby jablonských občanů zdobí veřejný prostor.

Základní škola v Letohradě také vítá jaro, proto místní pedagogové vytvořili dekorace a ozdobili strom před školou. V Lanškrouně pak instalovali ovečky a další symboly Velikonoc u proslulých rybníků. Místní si během procházky mohou pořídit fotografii se zajícem ve flanelové košili.

Knířovská škola pro děti vytvořila nejen velikonoční výzdobu na plotě před budovou školy, ale také dobrodružnou stezku po celé obci. Místní děti mohou během velikonočního víkendu stezku projít a plnit rozličné úkoly. Také Středisko volného času Mikádo ve Vysokém Mýte připravilo jarní stezku. Ta vede přes přes Jungmannovy sady.