Počasí připomínající blížící se jaro přispělo k příjemné atmosféře, která provázela masopustní průvod v podání klientů, zaměstnanců, dobrovolníků a také několika místní žampašských obyvatel, kteří vystrojili v duchu tradice do pestrých masek. Vše bylo zahájeno na zámeckém nádvoří předáním symbolických klíčů a svolení k zahájení veselí, tentokrát z rukou ředitele domova Luďka Grätze. Průvod pak vyrazil v doprovodu hudby a zpěvu lidových písní obcí Žampach.

„Tradice masopustního průvodu na Žampachu byla obnovena a pokračuje jen díky aktivitě zaměstnanců a obyvatel našeho domova. Je příjemné, že se náš průvod setkává s milým přijetím a i pohoštěním u obyvatel domů, které v obci navštěvujeme." hodnotí akci ředitel domova.

Masopustní veselí bylo opět zakončeno obřadem pohřbívání basy v zahradním altánu. Na závěr, jak se na správný Masopust sluší, bylo připraveno občerstvení v podobě jitrnic, koblih, buchtiček a nápojů v zámecké kapli, a to všechny účastníky letošního maškarního průvodu na Žampachu.

(gr)