„Je ve hvězdách, zda nám uspořádání letošní masopustní veselice doba umožní,“ řekla místostarostka města Martina Balážová. Minulý rok totiž protiepidemická opatření pořádání podobných akcí neumožnila.

Pokud se však optimistický scénář naplní, bude se masopust ve městě konat 19. února a rej masek tak znovu vyrazí do ulic města. V plánu je obvyklý program v 10 hodin na náměstí – převzetí klíče od starosty, vystoupení dětí z místní mateřské školy, představení masek, hudba, tanec, občerstvení - zabijačkové speciality, koblihy, koláče. Poté průvod městem s obvyklými zastávkami.

„Oprašujeme masky, vytváříme nové, vyrábíme růže z krepáku, promazáváme kola u vozíků, propočítáváme ingredience do prejtu, krup, koblih a koláčů,“ zní z řad organizátorů.

Určitá opatření však ve městě chtějí dodržet. Nebude se tak konat například dětský maškarní rej v sále U Dubu. „Víme, že děti se „nemají míchat“ ve školkách ani ve školách, a tak to respektujeme. Zveme však děti s rodiči, prarodiči, tetami či strýci na 10. hodinu na náměstí,“ vyzvali místní.