Šestačtyřicetiletý Kolovratník vedl poslaneckou kandidátku už před čtyřmi roky, tehdy ANO získalo v Pardubickém kraji necelých 31 procent hlasů. Při snaze obhájit čtyři místa v poslanecké sněmovně, kromě dvou jmen známých z minulých voleb hnutí sáhlo po dalších dvou stálicích.

„Při tvorbě kandidátky jsme vycházeli ze zkušeností z loňských krajských voleb. Nominovali jsme řadu kvalitních komunálních politiků napříč Pardubickým krajem. Naši nominanti jsou odborníci v řadě gescí a jejich názory se promítnou v našem volebním programu,“ řekl Martin Kolovratník.

Dvojkou na kandidátce je svitavský poslanec Jaroslav Kytýr. Třetí místo zaujímá chrudimský David Kasal. Jako čtvrtá je na kandidátce uvedena Jana Hanzlíková a pětici uzavírá David Švec. Jedná se o návrh, který bude postoupen jednání celostátního výboru hnutí.

„Děkuji za projevenou důvěru. Vážím si silného mandátu, který jsem získal. Naším společným cílem je obhájit vítězství v Pardubickém kraji a pomoci hnutí ANO 2011 k celkovému prvenství,“ dodal Kolovratník po sněmu.