Myšlenkou projektu je idea pospolitosti a týmového ducha. Organizátoři vyzývají pacienty a veřejnost k pravidelnému pohybu, aktivnímu přístupu k sobě samému a zdravému životnímu stylu. Chtějí zároveň informovat o tomto nevyléčitelném onemocnění a pomocí dobročinné sbírky získat prostředky na cvičební aktivity a pomůcky, které nejsou hrazeny zdravotními pojišťovnami.

Do letohradské tělocvičny Golem, kterou obvykle využívají karatisté, si letos přišlo zacvičit 27 lidí - nemocní roztroušenou sklerózou, příbuzní i kamarádi. Pomyslný štafetový kolík jsme v první březnové sobotě převzali ve dvanáct hodin z Českých Budějovic a pod vedením fyzioterapeutky Veroniky Duškové z rehabilitačního oddělení ústecké nemocnice jsme hodinu poctivě cvičili. Ve třináct hodin jsme předávali štafetu dalším cvičencům do Teplic.

Podle úsměvů bylo poznat, že se akce všem líbila, a domů jsme odjížděli s větším odhodláním nepodléhat osudu a s nemocí dál bojovat. Regionálním partnerem akce byla firma Golempress a karate klub KCK Letohrad, kterým moc děkujeme. Případné dotazy o pravidelném cvičení, termínech rekondic a další informace najdete na stránkách www.roskauo.cz či je podá Hana Pauková, předsedkyně regionální organizace Roska se sídlem v Ústí nad Orlicí.

Roska ÚO