Nedělní brzké ráno připravilo vrásky na čele nejednomu členu Autoklubu Vysoké Mýto. Noční a ranní déšť poněkud zkomplikoval mistrovství světa závodu Supermoto. Ani toho se ale místní organizátoři nezalekli. Vždyť už před víkendem si jasně definovali svůj naturel. „Když sednete na motorku a rozhodnete se závodit, musíte být trochu blázen. Pokud se rozhodnete takovou akci organizovat, musíte mít kus toho bláznovství v sobě,“ popsal náladu mezi členy autoklubu Jiří Čáp.

Nezvykle plné parkoviště už v neděli v poledne dávalo vědět o tom, že lidé ze širokého okolí mají zájem o unikátní závod, který se koná v srdci východních Čech. „Antigenní nebo PCR test máte? Ne? Nevadí, pojďte, prosím za mnou,“ vyzval mladík u vstupu návštěvníka, který před vstupem na vysokomýtský autodrom zapomněl zajít na testovaní proti nemoci covid-19. Ten pak využil zásob antigenních testů organizátorů, nechal se otestovat a pokračoval do prostor autodromu.

Vysokomýtský autodrom hostil světový šampionát závodu supermotoVysokomýtský autodrom hostil světový šampionát závodu supermotoZdroj: Deník/Karolína Velšová

Fanoušci automoto sportu mohli bez problému odstavit své vozy na parkovišti a zamířili směrem k okruhu, kde se celý závod odehrával. Cestu jim lemovalo zázemí závodníků. Už zdálky tak návštěvníci poznávali známé jezdce, mezi nimi i Milana Sitnianského, jenž rozdával úsměvy. Ze sobotního závodu si navíc odnesl vynikající 3. místo.

Vrchol závodu, na který stovky fanoušků čekaly, odstartoval až okolo čtvrté hodiny odpoledne. O několik málo desítek minut později už bylo jasné, že favorit závodu nezklamal. Vysokomýtským autodromem totiž zněla Marseillaise, francouzská hymna, která potvrdila už devátou výhru Francouze Thomase Chareyra na světovém šampionátu.

S úsměvem z vysokomýtského okruhu však neodcházel pouze on. Dobrý pocit z vykonané práce byl cítit i mezi členy organizačního týmu v čele s ředitelem závodu Janem Duškem. A spokojen byl i někdejší starosta města Bohuslav Fencl, jenž je neodmyslitelně spjat s vysokomýtským okruhem.