Vytvořit kraslici je rozhodně „kumšt“ a zdaleka ne každý ho zvládá. Alena Sršňová patří ovšem k těm,  před jejichž uměním je nutné smeknout.
K malování kraslic se dostala už na základní škole, láska k této velikonoční tradici jí pak zůstala na celý život. Výsledky její práce znají nejen lidé z Libchav u Ústí nad Orlicí, kde žije.
Alena Sršňová pravidelně prezentuje své umění na výstavách v blízkém okolí, malování kraslic předvádí i dětem ve školách nebo školkách, kam bývá zvána. Její doménou je reliéfní kresba, používá tzv. kapičkovou metodu, maluje barevnými vosky na obarvená vajíčka. „Inspirovat se nechávám vším, co mi přijde pod ruku, pohlednicemi, časopisy, publikacemi. Jezdím také po výstavách a sleduji, co malují ostatní. To, co namaluji, si vždycky nafotím, takže už mám ´v archivu´ kolem sto padesáti vzorů, ke kterým se vracím a používám je pro další roky,“ přibližuje svou tvorbu.
Samozřejmě nás zajímalo, kolik kraslic Alena Sršňová každoročně před Velikonocemi vytvoří… „Tak pět, šest set. Něco samozřejmě rozdám mezi příbuzné, známé a kamarádky, něco se prodá na výstavách. Jednou z pravidelných je Velikonoční výstava Českého červeného kříže v Ústí, kde také malování kraslic předvádím,“ svěřuje se sympatická žena. Na otázku, jaký je o ukázky malování kraslic zájem, odpovídá: „Na výstavy přicházejí často děti ze škol a malování kraslic je opravdu zajímá, což mě příjemně překvapilo. Pokud jsem zvaná do škol nebo mateřských škol, mají děti zájem si to i vyzkoušet a když se jim vajíčko povede namalovat, mají z toho velkou radost.“
Z velikonočních tradic toho sice v dnešní poněkud hektické době už příliš nezbylo, podle Aleny Sršňové ale velkou roli hrají právě kraslice. „Myslím si, že se malovaná vajíčka vracejí. Lidé si je u mě kupují, každý rok přicházejí pro další, někteří ke mně jezdí už řadu let. Kraslice prostě zůstávají tradičním symbolem Velikonoc,“ říká.
A nebojí se současné krize, která postihla trh s vejci? „Měla jsem trochu problémy se zdravím, takže letos nebude těch malovaných vajíček tolik jako v minulých letech. Ale nedostatku vajec se nemusím bát nikdy. Traduje se, že ´u nás fouká celá rodina´, a navíc máme vlastní slepičky,“ uzavřela s úsměvem.