Miloslav Dvořák ze Ski klubu Česká Třebová před víkendem potvrdil, že v Čenkovicích jsou podmínky skvělé. Na lyžaře kromě 80 cm sněhu čeká tradiční karneval. Vládce hor Čenbusák v doprovodu masek vyjede na svah v sobotu ve 13 hodin. V ohrožení je naopak bláznivý Sjezd na čemkoli, který na neděli připravovali na českotřebovském Pekláku. Ještě více otazníků se vznáší nad karnevalem, který měl areál ovládnout 18. března. Ve středu byl na sjezdovce poblíž centra města kvůli prudkému oteplení přerušen provoz. Jestli se o víkendu vlek rozjede, se rozhodne dnes.
Počasí zhatilo Loučení se sněhem aneb Karneval na lyžích na Gansbergu u Cotkytle. Jiří Beran včera z areálu hlásil, že letošní sezona skončila. Mimo provoz je už také lyžařské středisko Přívrat. Alespoň o víkendu se vlek možná rozjede v Dlouhoňovicích. Jan Vych lyžařům doporučuje sledovat webové stránky areálu.
Podle webových stránek holidayinfo.cz jsou další lyžařská střediska v provozu, na sjezdovkách leží převážně mokrý sníh. Zalyžovat si můžete v Českých Petrovicích, Výprachticích, Dolní Moravě nebo Červené Vodě. „Zlepšení počasí je hlášeno již na pátek, kdy by mělo být polojasno, a více sluníčka nás čeká v sobotu. Na sobotu a neděli se k nám také vrací ranní minusové teploty. Kopec drží, sněhu je dost a lyžuje se bez front,“ informovali ze Skiparku v Červené Vodě.