Malá scéna, tradiční českotřebovský kulturní stánek, bude opravena ve stanoveném termínu, tedy k 31. srpnu letošního roku. Rozsáhlá rekonstrukce byla zahájena loni na podzim. Její rozpočet činil 14,55 milionu korun, v průběhu stavby byl navýšen na částku přesahující 15 milionů.

Lepší sedadla

Zvýšení nákladů by však měli přímo pocítit návštěvníci Malé scény, protože část peněz byla použita na kvalitnější provedení renovace sedadel díky lepšímu materiálu jejich potahu. „Další část navýšeného rozpočtu šla do vnější fasády, kde se změnila tepelná izolace z polystyrenu na minerální vatu. Je to z důvodu zvýšení požární odolnosti ve staré části objektu,“ upřesnil Karel Švercl, vedoucí odboru rozvoje města a investic městského úřadu.

V těchto dnech objekt dostává novou fasádu, pokračují dlaždičské práce na nové vstupní terase. Zraku kolemjdoucích jsou zatím skryty vnitřní úpravy. Podle sdělení Karla Švercla se již finišuje na jevištní technologii a obkladech stropů. Jeviště bude vybaveno pohyblivou plošinou pro loutkáře, divadelní technikou a ozvučením. Kon〜trolní den se na stavbě uskuteční měsíc před plánovaným dokončením, tedy příští týden v úterý.