O připravované službě, jež dostala název Maceška, už Deník informoval. V okrese ojedinělá služba provozovaná na základě volné živnosti poskytování služeb pro rodiny a domácnost odstartuje 21. června.

Schránky školek, družin a dětských lékařů se plní letáky s nabídkou nové služby. Práce na vybavení prostor ve druhém patře Rodinného centra Pohoda vrcholí. Vybavit hernu, ložnici, kuchyňku a sociální zařízení se podařilo díky štědrým dárcům z řad rodičů. Dopilovává se i provozní řád. „Do konce týdne bude vyvěšen na našem webu,“ potvrdila členka sdružení Lucie Malá. Jak dodala, z výbavičky novému zařízení chybí ještě matrace a především výtvarné potřeby.

Maceška je určena pro krátkodobé i dlouhodobé hlídání dětí rodičů, kteří se ucházejí o práci, účastní se vzdělávacích kurzů nebo si jen potřebují dojít k lékaři či na úřad. Samozřejmě i těm, jejichž dítě se nedostalo do školky. Hlídací služba, která je určena dětem od 2 do 7 let, nenahrazuje školku, péči o děti budou zajišťovat dvě asistentky, pomáhat by do budoucna měly praktikantky ze škol a účastnice rekvalifikačních kurzů. Kapacita zařízení bude deset dětí.

Zkušební prázdninový provoz bude v pracovních dnech od 6.30 do 16 hodin. O prázdninách by služba mohla pomoci při omezeném provozu školek. Od září se provozní doba prodlouží až do 17.30 hodin.