Mrzne a sněžná děla v lyžařských střediscích regionu jedou na plné obrátky. Už v pátek večer se vleky rozjedou na českotřebovském Pekláku, ve středisku Ski Sněžník a v Čenkovicích.

„Lyžařskou sezonu zahájíme v pátek večerním lyžováním od 18 do 21 hodin. Bude to taková generálka. Předpokládáme, že přijdou hlavně místní a skalní příznivci,“ uvedl Oldřich Štos, manažer společnosti Ski Sněžník. Do vánočních svátků se bude za ceny vedlejší sezony lyžovat na omezené části červené sjezdovky. Upraveno bude asi 550 metrů. Po svátcích se areál s přílivem turistů, kteří se rozhodnou strávit příchod nového roku na horách, rozjede na sto procent.

Na večerní lyžování můžou příznivci zimních sportů vyrazit v pátek také do Čenkovic, kde díky příznivým podmínkám sněžná děla jedou na plný výkon. Lyžovat se bude od 17.30 do 21 hodin.

Novinka pro děti

V sobotu v 9 hodin ráno se lyžařům otevře také areál v Českých Petrovicích. Lyžovat se bude od 9 do 16 a od 18 do 21 hodin, v neděli potom jen do odpoledne. „Zasněžujeme i nové dětské hřiště. Je to ohraničený miniareál, kde bude probíhat výuka lyžování pro nejmenší. Jsou tam různé pomůcky pro výuku a dva provazové vleky,“ přidal novinku Miroslav Baier.