Příchod jara se zatím odkládá na neurčito, a to je ke konci března dobrá zpráva pro vyznavače sjezdového lyžování a běžkaře. V regionu hlásí kvalitní podmínky areál na Dolní Moravě, znovu otevřeli také v Čenkovicích, kde pomohlo provozovatelům třicet centimetrů nového přírodního sněhu.

Lidí hodně, úrazů překvapivě málo

„Na sjezdovkách máme okolo půl metru sněhu a podmínky jsou dobré, dvacet centimetrů napadlo také ve středisku, kde předtím nebyl žádný. O víkendu byla návštěvnost opravdu velká, především v sobotu a včera. Nárůst počtu úrazů jsme ale nezaznamenali, za poslední tři dny jich bylo jenom pět. Lyžovat budeme minimálně další víkend, sněhu máme zatím dost,“ přiblížil situaci pod Králickým Sněžníkem Miroslav Černý z místní Horské služby.

Slušnou návštěvnost zaznamenali také v Čenkovicích, což potvrdil náčelník Horské služby Orlických hor Josef Šifra: „V provozu je svitavský vlek a běžkařské tratě okolo Bukové hory a Suchého vrchu. Lidé se chovali o víkendu velice slušně, nezaznamenali jsme na sjezdovce jediný karambol. Oproti víkendu v pondělí počet lyžařů poněkud poklesl, ale stále je to ještě slušné, takže počítáme s provozem i na další víkend.“

(jp)