Třeba Simona Podzimková si v něm zahrála prodavačku ve smíšeném zboží. „Natáčení bylo supr, výborné. Kolem se pohybovalo hrozně moc lidí. Je zajímavé, jak je vše zkoordinované, od režiséra po catering, kolik záběrů se točí," řekla po natáčení Deníku. Výkon mladé polské herečky Michaliny Olszańské, obsazené do role masové vražedkyně, ji už tehdy zaujal. A teď i filmové akademiky, kteří jí udělili českou obdobu amerického Oscara. Druhého Českého lva získala Klára Melíšková za vedlejší roli matky Olgy Hepnarové.

Polská herečka Michalina Olszanská s Orlickým deníkem.
Film se pod režijním vedením Tomáše Weinreba a Petra Kazdy natáčel v roce 2014, v Ústí nad Orlicí mimo jiné v prázdných prostorách bývalé textilky Perla 01 nebo ve stylové pivnici „Konibar". Za velkého zájmu diváků byl v ústeckém kině vloni promítán v předpremiéře. Z Ústí nad Orlicí je i autor scénografie filmu Alexandr Kozák. „Michalině Olszańské jsme to všichni strašně přáli a je opravdu velká radost, že Českého lva dostala za vedlejší roli i Klára Melíšková. Sice ještě na něj mohl dosáhnout třeba kameraman, scénář nebo střih, ale myslím si, že i tak je to úspěch, protože ten film vznikl mimo hlavní proud české kinematografie a prosadil se sám bez vnějšího přičinění," komentoval Saša Kozák zisk Českých lvů.
Černobílé drama už před časem posbíralo i Ceny české filmové kritiky: za režii, ztvárnění titulní role i za nejlepší audiovizuální počin.  Kdo znal Michalinu Olszańskou pouze z její filmové role, musel při předávání Českých lvů žasnout, jak vlastně vypadá v civilu. „Tenkrát to pojala velmi odpovědně. Na casting přišla oblečená jako Olga. Velmi o tu roli stála a myslím, že jí pomohla se prosadit," přeje scénograf filmu mladé polské herečce její úspěch.