Hvězdou programu byl bezesporu herec Radovan Lukavský, který přednesl několik ukázek z textů vážících se k historii jednoty bratrské. Zřejmě nejemotivnějším zážitkem pro posluchače byl „Kšaft umírající matky jednoty bratrské“ Jana Amose Komenského. Příjemným zpestřením večera se stala také vystoupení dětského flétnového sboru Acri Tibia a smíšeného pěveckého sboru dospělých Alou Vivat.

K přítomným promluvili biskupové jednoty Petr Krásný a Evald Rucký. Hovořili o historii i současnosti své církve, přiblížili její aktivity v Česku i zahraničí.

V hledišti divadla nechyběli představitelé města i další hosté. Jedním z nich byla senátorka Ludmila Müllerová, jíž připadl čestný úkol – oficiálně zahájit výstavu, která je první komplexní expozicí v novodobé historii České republiky, jež dokumentuje vznik, vývoj i současnost jednoty bratrské. Expozice umístěná ve foyer divadla bude pro veřejnost otevřena s výjimkou Velikonočního pondělí až do 13. dubna. Pak se přestěhuje do Králík.

„Pro náš sbor je dnešní den velkým svátkem, jsme rádi, že nás svým účinkováním poctil tak skvělý člověk, jako je Radovan Lukavský. Je trochu škoda, že přišlo poměrně málo lidí, ale počasí dnes bylo proti nám,“ hodnotil slavnostní večer duchovní správce ústeckého sboru jednoty bratrské Daniel Dostrašil.