Poslední tři roky je počasí nevyzpytatelné, proto navštěvujeme lyžařský areál v Dlouhoňovicích, který je uměle zasněžován, a o výcvik našich žáků jsme požádali instruktory z LSG Letohrad. Ti se svého úkolu zhostili na výbornou.

Paní profesorka Iva Šemberová Vávrová nezapře, že je instruktorkou s licencí učitele lyžování národního formátu a společně s p. profesorem Pavlem Bendlem si vychovávají v řadách studentů zdatné nástupce. U celého instruktorského týmu chválíme trpělivost, obětavost, profesionalitu a zápal pro věc. Za pomoci zajímavých učebních metod a často i značného fyzického vypětí zasvěcovali své malé svěřence do tajů lyžování. Prožívali s nimi jejich úspěchy i nezdary. Malí lyžaři za tři dny výcviku udělali obrovské pokroky a kromě lyžařského umění posílili i kladné vlastnosti potřebné pro život nevzdávat se při prvním nezdaru, překonat nepohodlí a zažít radost z úspěchu.

Odměnou byl poslední den kurzu, kdy nám ochotně vypomohl pan Petr Kubíček a z několika pokročilejších lyžařů vytvořil snowboardové družstvo. A touto pomyslnou třešinkou na dortu jsme letošní lyžařský výcvik zakončili. Teď už zbývá jediné, popřát dětem dostatek sněhu, aby své nabyté dovednosti nezapomněly.