Nejnižší porodnost byla zaznamenána v roce 1997, kdy na svět přišlo 577 dětí, před dvaceti lety, tedy v roce 1988, to bylo 1055 dětí.

„Doufám, že nebude válka, protože mírně převažovali chlapci,“ říká s nadsázkou matrikářka a pokračuje: „Narodilo se jich 636, dívek bylo jen 583.“ Na svět porodníci přivedli desatera dvojčata. Dvaadvacet dětí se v Ústí narodilo cizincům, nejčastěji Ukrajincům, Vietnamcům, ale třeba i Jordáncům.

Zajímavé je každoročně sledovat oblíbenost jmen. Loňský rok ale moc nepřekvapil. „Nic převratného se neobjevilo, spíš se objevují běžná jména,“ shrnuje Milada Flídrová. Zvítězil Jan, který předběhl Jakuba, třetí byl Tomáš, u děvčat vedla Tereza, Natálie a Nela. Ze zvláštních jmen se objevila Berenika, Angelina, Evelína, Maxim nebo Artur.

Pokračoval trend návratu ke staročeským jménům, jako je Václav, Jindřich, Karel, Antonín, Jaroslav, Čeněk, Žofie, Božena, Anna a Marie.
Ústecká porodnice si v kraji vede víc než dobře, rodí se v ní po té pardubické nejvíc dětí, další příčky patřily loni porodnicím v Chrudimi, Svitavách a Litomyšli.