Úrodu jablek nebo hrušek z vlastního sadu nebo zahrádky je možné i letos odvézt ke zpracování do některé z moštáren. Tu nejbližší v celých východních Čechách můžete najít v seznamu na webu Českého zahrádkářského svazu.

Na Chrudimsku mají pět moštáren

Na Chrudimsku jsou moštárny v Chroustovicích, Nasavrkách, Holetíně, Heřmanově Městci a v Krouně. Ceny hotových moštů se v těchto provozovnách pohybují od dvou do šesti korun za litr, přičemž například členové základní zahrádkářské organizace v Krouně mají ve „své“ provozovně nárok ještě na padesátiprocentní slevu.

Ovoce určené pro moštování musí být čisté, bez listí a hniloby. Většina moštáren také předpokládá, že zákazník si dodá vlastní nádoby, ve kterých si vyrobený mošt odveze domů.

Nejčastěji se moštují jablka, ale lahodnou čerstvou šťávu lze vylisovat třeba i z hrušek. S těmito podzimními plody ale nepochodíte všude. Například v moštárně umístěné v domku zahrádkářů v jižní části Heřmanova Městce hrušky k moštování nepřijímají. „S tvrdými plody problém nebyl, ale lidé zpravidla přiváželi velmi měkké hrušky, jejichž jemné a lepkavé zbytky ucpávaly filtrační plátno. To se pak muselo neustále čistit, takže takovéto moštování bylo pracné a velmi pomalé,“ vysvětluje Josef Chvojka, který má provoz tamější moštárny na starosti.

Zákazníci by si měli do moštáren předem zavolat i proto, aby si vyjasnili postup při likvidaci vylisované sušiny. Například zmíněná heřmanoměstecká moštárna má dohodu s myslivci, kteří si zpravidla sušinu odeberou a následně ji předkládají lesní zvěři. „To ale neplatí úplně vždy, takže zákazník se musí připravit na tu variantu, že si vylisované zbytky bude muset odvézt,“ dodal Josef Chvojka.

Otevřeno budou mít až do zámrazu

Pardubicko - Na Pardubicku mohou lidé moštovat u zahrádkářů v Lázních Bohdaneč v ulici K Lihovaru. Za litr ovocné šťávy si účtují pětikorunu a další moštování je naplánováno na sobotu 15. září. Každou sobotu od 8 do 12 hodin se lisuje mošt také ve Starých Čívicích. Při větším množství jablek si lze dohodnout i jiný termín.

Otevřeno má i pardubická moštárna na Dukle. V zahrádkářské osadě tu vyrábí mošt každé pondělí a úterý odpoledne. Ovoce si každý může umýt přímo na místě. Až do zámrazu pak plánuje mít otevřeno i moštárna v Dašicích v Komenského ulici. Ovoce se tu lisuje v pondělí odpoledne, při větším množství si můžete dohodnout jiný termín. Ke konci září se bude za tři koruny za litr vyrábět čerstvá ovocná šťáva také v Holicích. Termíny si zákazníci musí domluvit předem.

Lidé si stále vyrábějí mošt i doma

Orlickoústecko - Jablek, která jsou nejčastější surovinou pro výrobu moštů, bude podle zahrádkářů letos dost. Možnost nechat si z vlastnoručně načesaných plodů vyrobit ovocnou šťávu nabízí v regionu sedm základních organizací Českého zahrádkářského svazu. Moštárny jsou v provozu většinou od září do poloviny listopadu.

Ceny se liší místo od místa, i podle toho, jestli je přinesené ovoce umyté a jestli si hotový mošt nechají lidé stáčet do vlastních lahví. Vylisování litru moštu přijde v průměru na čtyři koruny, pokud si přinesete vlastní ovoce. Výjimkou ale není ani desetikoruna za tři čtvrtě litru.

Asi i proto si někteří majitelé ovocných stromů zpracovávají část úrody svépomocí. „Lisujeme si mošt doma, máme starý lis, který ale stále dobře slouží,“ říká Zdeňka z Dolní Dobrouče.

Zkoušeli lisovat víno i švestky

Svitavsko - V pořádných frontách si nyní lidé postojí v moštárně v Dolním Újezdu, jedné z největších na Svitavsku. Sezona je pro moštárnu skvělá nejen kvůli letošní výjimečně vysoké úrodě ovoce, ale i díky suchu, kdy ovoce není příliš šťavnaté, a tedy nepříliš vhodné k přímé konzumaci.

Za litr hotového moštu tu účtují pětikorunu, na desetilitrový kanystr moštu je potřeba zhruba 10 až 13 kilogramů ovoce. „Klidně i padaného nebo předčasně otrhaného. Lidé si myslí, že je potřeba jablka nechat pořádně dozrát, ale pro moštování to není třeba, spíše naopak,“ říká provozovatel dolnoújezdské moštárny Petr Fišer. Ovoce si před lisováním zákazníci umyjí v samoobslužné pračce v areálu.

Vedle jablek tu v menší míře lisují také hrušky, zkoušeli lisovat také víno a švestky.