„Podařilo se opravit nevyhovující oplocení kurtů ve sportovním areálu, které bylo financováno dotací zprostředkovanou Místní akční skupinou Orlicko. Proběhla také výměna podlah ve dvou třídách základní školy. Znatelně se upravila veřejná zeleň,“ bilancoval starosta Pavel Štefek. Obci v současné době nejvíc trápí absence chodníku podél frekventované silnice, která prochází vesnicí a slouží jako tranzitní z Polska do kvasinských závodů Škoda Auto, na Dolní Moravu a v létě na Pastviny.

Deník na návštěvěZdroj: Deník „Komunikace je na mnoha místech úzká, v některých částech lemována stromy a pohyb například maminek s kočárky nebo dětí jdoucích do školy není bezpečný,“ podotkl starosta. Obec počítá s tím, že letos bude mít vzhledem ke koronavirové situaci ve státě nižší daňové příjmy. „Nicméně letošní rok budeme usilovat o to, abychom alespoň začali pracovat na investicích, které delší dobu plánujeme,“ uvedl Štefek a dodal: „Pokud nám bude schválena podaná žádost o dotaci, tak plánujeme opravit dosluhující umělý povrch kurtů ve sportovním areálu, výstavbu workoutového hřiště a dětského hřiště. Jednotce SDH byla schválena dotace na pořízení nového dopravního automobilu.“

Líšnice se může pochlubit hezkým sportovním areálem ve dvěma kurty s umělým povrchem a tenisovým kurtem s antukou. Tradiční akcí, kterou však loni překazil covid-19, je zde v polovině dubna turistický pochod Líšnický puchýř. Pokud bude možné jej letos uspořádat, turisty by mohla vítat jedna novinka. Obec připravuje otevření nového vycházkového okruhu, který bude tvořit několik zastavení s informačními tabulemi o historii Líšnice.