Informovalo o tom hnutí ANO. Konečnou podobu kandidátních listin do říjnových voleb schválil výbor hnutí.

Kandidátka hnutí ANO doznala podstatných změn. Mezi nimi je nejpřekvapivější zřejmě to, že Martin Kolovratník již není číslem jedna v Pardubickém kraji. Krajskou kandidátku tak povede lékař a poslanec David Kasal, dvojkou bude náměstkyně ministerstva pro místní rozvoj Jana Hanzlíková. Martin Kolovratník se tak posouvá na třetí pozici.

"Beru to pokorně. Vedli jsme o tom debaty už v květnu. Strategie jsme interně probírali a toto rozhodnutí vnímám jako kompromis mezi krajem a předsednictvím. Na podzim bude silným tématem především zdravotnictví a také otázky sociální. Doprava už se v našem kraji povedla. Dálnice se staví a doufám, že to voliči ocení," reagoval Kolovratník.

"Velice si vážím důvěry, kterou jsem dostal, ale pro předvolební kampaň se prakticky nic neměni, protože ji povedeme společně v týmovém duchu v celém Pardubickém kraji," napsal v SMS Deníku David Kasal.

„Předsednictvo hnutí tak vyjádřilo svůj názor o sestavě krajské kandidátky a my jej budeme respektovat. Celý tým je připraven společně spolupracovat a v následujících týdnech ukázat, že stojí za to naše kandidáty ve volbách podpořit z jakéhokoliv místa,“ píše se v tiskové zprávě hnutí ANO.

V minulých parlamentních volbách to byl právě David Kasal, kdo s celkem 6738 hlasy předběhl ze čtvrtého místa kandidátky tehdejšího lídra Martina Kolovratníka.

V krajských volbách v roce 2020 byl pak až na posledním, 50. místě kandidátky, a dopředu se neposunul.

Na dalších pozicích kandidátky ANO do říjnových voleb následují poslanci Jaroslav Kytýr jako čtvrtý a Jan Řehounek jako pátý, který se tak předřadil před právníka Davida Švece. 

PŘIPRAVUJEME DALŠÍ INFORMACE A OHLASY