Podle mediálního asistenta města Jiřího Holého se v této lokalitě sešlo několik investičních akcí Pardubického kraje, města Česká Třebová a provozovatelů inženýrských sítí. Jde o stavbu nového mostu, opravu silnic, výměnu chodníků a veřejného osvětlení. Původně měly práce skončit v říjnu, kvůli haváriím na sítích, nepříznivému počasí a dalším komplikacím byl však termín posunut. V ulici Podbranská se jako velký problém ukázala Šmajzrova lípa. "Kořenový systém památného stromu si vyžádal v projektu změny plánovaného vedení chodníků," informoval Jiří Holý. Jako první bude po dokončení chodníků otevřen úsek mezi světelnou křižovatkou a ulicí Chmelnice, což umožní ve směru od hlavní silnice projet ulicí Hýblova na Staré náměstí a zpět ulicí Klácelova. Radnice předpokládá, že zbylé úseky ulice Podbranská a nový most v ulici Lidická bude otevřen do konce měsíce listopadu.

Práce v ulicích města provázela kritika místních obyvatel na jejich zdlouhavost, nekompetentnost nebo chybějící dopravní značení. "Když koukáš, jak se na jedný z nejdůležitějších ulic v České Třebové dva borci opírají o lopatu, další dva něco kopou kolem kanálu a jinak nikde nikdo, je to velká tragedie. Rychlost opravy je opravu tristní," konstatoval Tomáš. "Po tři čtvrtě roce budeme chodit domů jako lidi? Bez gumáků, klopýtání potmě a mezi výmoly? Bez zničených aut a bot? Budeme moct umýt okna a nebudeme si nosit domů bláto? Nebude se klepat nádobí a praskat dům? Nebudeme si koukat z oka do oka s dělníky zaparkovanými před okny? Jupí," neskrývá ironii Lucie.

Občanům, kteří v dané lokalitě žijí nebo podnikají, poděkovala českotřebovská starostka Magdaléna Peterková za trpělivost. "Poděkování také patří všem řidičům, kteří v tomto roce využívali stanovené objízdné trasy. Věřím, že odměnou za ohleduplnost jim bude příjemný požitek z jízdy po nové komunikaci v následujících letech,“ podotkla.