Návrh byl prezentován na třetím diskusním setkání, které se konalo v úterý v Malé scéně. Strategii přijeli obyvatelům Ústí představit zástupci Nadace partnerství, která s městem na projektu spolupracuje. Vytipováno bylo 18 lokalit, v nichž jsou slabiny. Podle starosty Petra Hájka patří k nejpalčivějším problémům ústecké nádraží nebo areál Perly, jejich řešení však není jen v kompetenci města. „K problémům, které je schopno město řešit samo a považuje je za prioritní, patří například dílčí úpravy v dopravě kolem náměstí. Chceme řešit potíže, které se objevují v ulici T. G. Masaryka mezi starou lékárnou a Floridou. Navázali jsme také dialog s děkanem Brokešem, týká se problematiky propojení bývalého hřbitova za kostelem s parkem u Roškotova divadla,“ nastínil Hájek záměry, na kterých bude vedení města pracovat.
Dokument „Strategie pro veřejná prostranství, nemotorovou dopravu a prostupnost města“ bude v brzké době zveřejněn na webových stránkách města Ústí, aby se k němu mohli vyjádřit i ti, kdo do Malé scény nedorazili. Na rozdíl od prvního diskusního setkání v dubnu, které přilákalo do Malé scény jen hrstku diskutujících, mělo už druhé i třetí setkání o poznání vyšší účast. „Ještě se uskuteční jedno, závěrečné setkání a to 26. října, kdy bude projekt prezentován ve své finální podobě,“ dodal ústecký starosta. Projekt realizuje město z prostředků revolvingového fondu ministerstva životního prostředí.
Kromě tří debat a dotazníkového šetření se součástí projektu Město pro lidi stala i fotosoutěž. Její výsledky byly vyhlášeny na úterním setkání v Malé scéně. Soutěž probíhala ve dvou kategoriích, první byla určena fotografiím nejpříjemnějších prostranství v Ústí, ve druhé soutěžily snímky, které by mohly Ústí inspirovat. Organizátorům soutěže se sešlo bezmála pět desítek fotografií. Kategorii „Nejpříjemnější prostranství v Ústí nad Orlicí“ vyhrál se snímky z Cakle nebo parku Čs. legií Lukáš Prokeš, druhá byla Vendula Frangos a třetí Daniel Dostrašil. Vítězem kategorie „Inspirace pro Ústí nad Orlicí“ se stal s fotografií pořízenou ve Švýcarsku Josef Janza, druhá byla Štěpánka Röszlerová a třetí Alena Voráčková. Marcela Dostrašilová obdržela zvláštní cenu poroty za snímek veřejně přístupné zahrady s hracími prvky pod Bratrským sborem.