„Zájem ze strany navrhovatelů i hlasujících byl větší než v prvním ročníku. Celkem bylo odevzdáno 452 hlasovacích formulářů, po kontrole dodržení všech náležitostí hlasovacího formuláře bylo 397 formulářů uznáno za platné, z toho 374 bylo odevzdáno elektronickou formou a 23 fyzicky,“bilancovala Jana Urbanová z radnice.

Lanškroun vyčlenil na občanské projekty jeden milion korun. Nejvíce hlasujících si přálo opravu schodů v průchodu mezi ulicemi Dobrovského a Třešňoveckou, která vyjde na zhruba 120 tisíc korun. Podle navrhovatele jsou nejkratší pěší spojkou mezi sídlištěm Dvorské Lány a sídlištěm U Papíren a dále k rekreační oblasti Lanškrounské rybníky. Protože už jsou zborcené, přestávají být bezpečné, zejména při námraze nebo vlhku.

Druhou příčku obsadil projekt Stromy podél cest, který bude orientačně stát 50 tisíc korun. Jeho cílem je zapojit občany města do výsadby stromů na vytipovaných místech podél polních cest. Třetí projekt, který uspěl, byl navržen už při loňském ročníku participativního rozpočtu, skončil však pod čarou. Jde o obnovu a zprovoznění kašny u gymnázia, která si vyžádá zhruba 800 tisíc korun.

„Potěšilo nás, že o druhý ročník participativního rozpočtu byl ještě větší zájem než o ten první. V příštím roce nás čeká realizace tří velmi zajímavých projektů, zejména oprava a zprovoznění kašny na náměstí bude velkou výzvou a důležitou investicí v centru města,“ uvedl radní Hynek Brýdl a dodal: „Pod čarou skončilo několik velmi dobrých nápadů, které mohou uspět v příštích ročnících participativního rozpočtu – podobně jako se to letos podařilo návrhu na opravu kašny.“