„Ačkoliv se jedná ´teprve´ o třetí ročník festivalu, zájem kapel o vystoupení na naší akci je velký a vybrat pouze šest účinkujících není zrovna lehký úkol," říká Martina Balážová z pořádajícího Sdružení pro Jablonné. V minulých dvou ročnících se zaměřilo na kapely místní a z blízkého okolí, letos je výběr širší co do vzdálenosti i co do hudebního stylu. Jablofest 2016 bude, na rozdíl od těch minulých, rockovější.
Během večera se na pódiu vystřídají: domácí The Complication (alternative-rock´n´roll), Black Mercury (rock) z Moravské Třebové, The Atavists (surf-stoner rock) z Hradce Králové, Nekonečník (alternative-punk) z Opavy, Dědovy Blechy (garage-rock) z Vysokého Mýta a z Brna dorazí Rattle Bucket (rock).
„Chcete-li se o vystupujících kapelách dozvědět více a poslechnout si ukázky jejich hudby ještě před koncertem, klikněte na www.jablofest.cz nebo na Facebooku vyhledejte událost ´Jablofest 2016´," dodávají pořadatelé. Během celého programu bude zajištěno občerstvení – široký výběr jídel i nápojů.
Pro návštěvníky bude nachystána i drobná „vychytávka" v podobě festivalových hrnků na teplé nápoje a reflexní pásky pro bezpečnější cestu domů.