Cisternovou automobilovou stříkačku CAS 20/4000/240-S2R na podvozku Scania včetně vybavení v hodnotě téměř 7,5 milionu korun oficiálně předal starosta Letohradu Petr Fiala. O slavnostní projev se podělil s dalšími hosty: hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým, senátorem a bývalým letohradským starostou Petrem Šilarem a duchovním správcem poutního kostela na Hoře Matky Boží Karlem Moravcem, který novému automobilu požehnal.

Zástupci hasičského sboru přiblížili dlouhou cestu k pořízení nového vozu. Od roku 2014, kdy došlo k rozhodnutí o takový vůz usilovat, museli hasiči připravit řadu podkladů pro zastupitele Letohradu, kteří nákup automobilu schvalovali, pro doporučení Hasičským záchranným sborem či pro Pardubický kraj jako přispěvatele na cenu vozu.

Na slavnosti proto také věnovali kytice svým manželkám za podporu. Po předání automobilu následovala na louce před hasičskou stanicí ukázka výcviku dětských kategorií a posezení s okolními sbory dobrovolných hasičů, zástupci Hasičského záchranného sboru a také hasiči z partnerských měst Letohradu v Chorvatsku a Polsku.