Stovky biatlonových nadšenců přišly říct „díky" svým odchovancům, kteří se podíleli na jedné z nejúspěšnějších biatlonových sezon za poslední roky. Nechyběl ani tradiční zvuk kravských zvonců.
Ondřej Moravec, Michal Šlesingr a Michal Krčmář řádili ve sněhové stopě s flintou na zádech letos, Roman Dostál už sice s aktivní kariérou skončil, ale mistr světa z roku 2005 nemohl na velké akci chybět. Sestavu doplnila ještě rodačka z Jilemnice Veronika Vítková.
„Byl to výborný nápad. Lidi v Letohradě biatlonem žijí. Tohle byla velká odměna pro ně i pro nás," užíval si akci Ondřej Moravec, který získal na světovém šampionátu v Novém Městě na Moravě bronzovou medaili ve smíšené štafetě.
Jeho parťák Michal Šlesingr měl při výjimečném podniku pech. Těsně před zahájením onemocněl, žádnou medaili nevybojoval. „Do mistrovství světa jsem se přitom cítil dobře, byla forma. Bylo mi hodně líto, jak to nakonec dopadlo, že jsem nebyl v plné síle. Ale brzy začíná nová sezona s dalším velkým vrcholem, je lepší to hodit za hlavu," myslí letohradský biatlonista s nadějí na olympijský rok 2014.
Jen co reprezentanti sestoupili z pódia, obklopil je dav a začala velká autogramiáda. Jestli byl o slavné rodáky zájem? To si pište! Ruka je bolí ještě teď.
Závěrem vydařeného podvečera si letohradské náměstí vychutnalo hymnu vítězů od skupiny Queen. Slavný song We Are The Champions byl pro všechny tak sladký… Navíc pocit, že letohradská skvadra dokázala výjimečnou věc, zahřál i za vlezlé zimy.
A co se bude dít, jestli na východ Čech dorazí medaile ze Soči? Letohrad spadne! Nereálné to vůbec není. Michal Šlesingr musí jenom zůstat zdravý. A Ondřej Moravec? Ten si svůj pech se čtvrtými místy snad už vybral na posledním mistrovství světa. Tahle parta bude mířit přesně a vysoko.