Letohrad rozšíří lokalitu pro bydlení Nad Bažantnicí – pod alejí, kde v roce 2025 vzniknou přibližně dvě desítky pozemků pro výstavbu rodinných a řadových domů. Poblíž biatlonového areálu už v uplynulých letech vyrostla nová čtvrť. V současné době vzniká projektová dokumentace, kterou firma zhotoví do příštího pololetí. Ve druhé polovině roku 2024 chce Letohrad požádat o stavební povolení a vyhlásit veřejnou soutěž na zhotovitele potřebných sítí.

Více o podmínkách a cenách pozemků v Letohradě ZDE

Nové pozemky nabídne město k prodeji na jaře roku 2025. Způsob prodeje ani cena zatím nebyly stanoveny, k tomu bude potřeba znát cenu zasíťování lokality.

Staveniště. Ilustrační foto
Chcete stavět? Na Orlicku dnes stojí metr i přes 5 tisíc. Ale jde to i jinak

„Zájem o bydlení v Letohradě je veliký, a proto se samospráva rozhodla rozšiřovat možnosti k zakoupení bydlení v atraktivní lokalitě. Zájemci se budou muset připravit, že cena pozemků bude odpovídat cenám roku 2025, bude násobně vyšší, než jsme mohli prodávat pozemky v lokalitě Nad Bažantnicí v uplynulých letech. I tak jsem ale přesvědčen, že se pozemky rychle prodají," sdělil starosta Letohradu Petr Fiala.

Město už má na tři desítky předběžných zájemců, další mohou poslat žádost na radnici, aby byli zařazeni do adresáře pro oslovení před prodejem. Nejedná se ale o rezervaci pozemku.