„Jestli se nepletu, připravujeme už sedmnáctý ročník tohoto sletu a opravdu jsme hrdí na to, že jde o největší setkání paraglidistů u nás, to říkáme s plným přesvědčením," řekl včera Orlickému deníku Marek Šnajdar, náčelník letohradských vzduchoplavců. Účast na letošním srazu bude samozřejmě záviset především na počasí. „Účast odhadujeme podle toho, kdy bylo naposledy hezky, to znamená čtyři roky dozadu. Předpokládáme tedy, pokud nás nějak zásadně nezradí počasí, že by mohlo být kolem stovky aktivních pilotů, samozřejmě plus nějaké další přidružené posádky jako doprovod. Nebojím se říci, že by se na letišti nějakých dvě stě, tři sta lidí ukázat mohlo," dodal Marek Šnajdar.
Podle jeho slov pořadatelé udělali pro to, aby bylo hezky, maximum. „Abychom usmířili boha počasí, snědli jsme minulý pátek mladou jalovičku, kterou jsme tomuto bohu obětovali," prozradil.
Vedle soutěží v létání (mj. vyhledávání  znaků v terénu, hezký start, přesné přistání) a volného létání je opět připravený pestrý doprovodný program. Především to bude tradiční „Náčelníkova pakárna", tentokrát v duchu pravěku. „Pozvali jsme také šermíře ze skupiny Lucrezia, kteří jsou našimi nelétajícími kamarády z Dobrouče a před čtyřmi lety nám přinesli štěstí s počasím. Takže věříme, že nám štěstí přinesou opět," uzavřel náčelník vzduchoplavců.