Dvouměsíční výluky, která byla způsobena rekonstrukcí letohradského vlakového nádraží, využila společnost k instalaci palubního informačního systému. Vlaky budou automaticky hlásit jednotlivé zastávky, na vnitřních panelech se cestující dočtou další důležité informace. Vnější panely budou zobrazoval cílovou stanici vlaku. Ve vlakových soupravách je pro cestující připraveno planě funkční Wi-Fi připojení.

„Během výluky prošly vlaky Leo Expressu nejen běžnou údržbou a čištěním, ale zároveň do nich byl nainstalován palubní informační systém. Díky instalaci systému se zároveň výrazně posílil signál Wi-Fi, který je stabilní v celém vlaku, i nadále je samozřejmě funkčnost závislá na pokrytí signálem“ říká Jakub Svoboda, ředitel Leo Express pro Českou a Slovenskou republiku.

Kromě silnějšího Wi-Fi signálu jsou vlaky osazeny zařízením pro stabilnější vysílání polohy pomocí GPS. Díky tomu budou jednotky snáze dohledatelné v aplikaci IREDO, kde si cestující snadno dohledají jejich polohu. "Na tuto službu si mnoho cestujících zvyklo během samotné výluky, kdy si mohli v aplikaci dohledat i náhradní autobusovou dopravu Leo Express. Nový palubní informační systém také umožňuje využívat zastávky na znamení. Novinkou bude také možnost umístění reklamy přímo do palubního informačního systému," upřesnil mluvčí Leo Expressu Emil Sedlařík.

Vlaky ve středu vyjedou podle omezeného jízdného řádu, který je kvůli koronavirové pandemii zredukován ve všední dny zhruba o 30 procent a o víkendu asi o 50 procent oproti běžnému stavu. "Redukce proběhla na žádost Pardubického kraje i u dalších dopravců v kraji. V důsledku aktuální krize je nadále přerušen provoz spěšných vlaků mezi Ústím nad Orlicí a Prahou, osobních vlaků mezi Ústím nad Orlicí a Českou Třebovou nebo navazujícího autobusového spoje na Dolní Moravu. Komerční vlaky Leo Express zastavují v Ústí nad Orlicí nyní dvakrát denně," přiblížil Emil Sedlařík.

Regionální vlaky Leo Express jsou podle mluvčího pravidelně dezinfikovány, cestující mají na toaletách k dispozici mýdlo s dezinfekční složkou. Leo Express byl prvním dopravcem, který zavedl povinnost nosit roušky na svých palubách.