Na sobotu 10. ledna připravil českotřebovský klub jednu z lahůdek této sezony, komponovaný večer složený z vernisáže výstavy a dvou koncertů. Zahájena bude výstava maleb Evy Turnové, baskytaristky Plastiků, která se v malbě věnuje převážně portrétům svých souputníků – nejenom členů Plastic People, ale i jiných kapel. Ale portrétuje nejenom muzikanty. Její výstava je tak v této sezoně již několikátým připomenutím undergroundu, doposud na stěnách klubu visely fotografie Michala Horáka z cyklu (Magorovy) Labutí písně.

Po vernisáži potom proběhne samotný koncert. Je třeba zmínit, že Plastici jsou s Třebovou již skutečně spjati, v Modrém trpaslíkovi s nimi před lety poprvé bubnoval Jaroslav Kvasnička, který ve složení zůstal dodnes, Eva Turnová zde navíc našla na několik let svého životního partnera. Proto je to návrat srdečný. Kapela přijede ve složení Vratislav Brabenec, Josef Janíček, Jiří Kabeš, Joe Karafiát, Eva Turnová a Jaroslav Kvasnička. Joe Karafiát a Vratislav Brabenec klub znají i ze svých sólových projektů. Za zmínku snad stojí i to, že mezi hosty koncertu budou i jiní představitelé disentu – přijede například František Čuňas Stárek nebo výtvarník Jan Steklík.

Po koncertě Plastiků potom zahraje českotřebovská kapela Kloaka, tak jak se to v případě vystoupení Plastiků v Modrém trpaslíkovi již stalo tradicí. Večer začíná ve 20 hodin a předpokládaný konec je plánován na půlnoc.
Příznivci této kultury se mohou v této sezoně těšit ještě na návštěvu Jáchyma Topola nebo Dáši Vokaté s Oldou Kaiserem.