"Hrozí nebezpečí úrazů v důsledku uklouznutí. Na neošetřených komunikacích hrozí problémy v dopravě a zvýšená nehodovost. Při pohybu venku dávejte pozor a choďte velmi opatrně. Starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům i hasiči doporučují sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně," uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

V sobotu hasiči rovněž varují před silným větrem. Čerstvý západní až severozápadní vítr bude místy v nárazech dosahovat až 20 m/s (až 70 km/h). 

"Vítr může poškodit stromy i lesní porosty a může způsobit i škody na budovách. Je tu nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi. Mohou nastat i komplikace v dopravě. Zajistěte okna, dveře, odstraňte nebo upevněte volně uložené předměty apod. Dbejte zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezte túry a nevydávejte se zejména do hřebenových partií. A teď to nejdůležitější – hodně větrno bude na Svitavsku, Králicku, Lanškrousku, Žamberecku, Orlickoústecku a Českotřebovsku," popsala riziko Horáková.