Výstava je v prostorách muzea otevřena do 20. listopadu. Soutěže se zúčastnilo přes třicet soutěžících s více než sedmdesáti vazbami.

Mezi vystavenými pracemi knihařů z České republiky a ze zahraničí měli možnost vystavit své práce i žáci ze Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Lanškrouně. Do studentské kategorie se přihlásilo ze školy sedm žáků ze všech třech ročníků oboru knihař. Na každou soutěžní knižní vazbu si žáci nejdříve zpracovali vlastní grafický návrh a následně podle něj vytvořili rukodělnou knižní vazbu. Ocenění škola sice nezískala, přesto možnost vystavovat na takto prestižní výstavě považuje za poctu. „Poděkování patří vystavujícím žákům i jejich vyučujícím Daně Faltejskové a Barboře Gáborové, bez kterých by to všechno nebylo možné. Naši žáci účastí na výstavě získali možnost porovnání své tvorby s žáky jiných škol a motivaci do dalšího studia," hodnotí vedoucí učitelka odborného výcviku Vlasta Tomanová.
V rozsahu učebního oboru knihař se zaměřením na ruční výrobu je lanškrounská škola poslední školou v republice, kde se tento obor vyučuje.