Na počátku setkání přiznal jednatel Oreda Vladimír Záleský chyby, které systém zpočátku měl, ať se jedná o zpožďování spojů nebo jejich přeplněnost. Odstranit je má vytvořený počítačový program.
Starostové měli k jízdním řádům celou řadu připomínek. Například starosta Cotkytle Prokop Holý: „Nám si lidé stěžují na to, že děti nestíhají ráno školu v Lanškrouně. Když mluvíme s řidiči, tak je to proto, že dodržovat vámi stanovené jízdní doby není možné.“ Oredo slíbilo, že posune času odjezdu spoje tak, aby byl autobus v Lanškrouně včas. Starosta Cotkytle měl i připomínku k redukci spojů v době prázdnin. Lidé si stěžují, že autobus v sedm hodin nemá jezdit. Oredo omezuje počet spojů v době prázdnin kvůli menšímu zájmu cestujících. Zda se to však bude týkat zrovna tohoto autobusu, ještě rozhodne.
Spokojení nejsou ani cestující v Žichlínku. „Máme problém s nájezdem lidí do práce a dětí do školy, kdy jsou cestující v cíli zbytečně brzy,“ řekl starosta obce Otakar Řehák. Zároveň si stěžoval na situaci, kdy autobusy odjíždějí ze zastávek dřív, než je uvedeno v jízdním řádu, a lidem ujíždějí. Podle technologa Oreda Tomáše Záruby je takové případy nutné organizátorovi dopravy neprodleně hlásit. Na setkání se řešil také problém Anenské Studánky. „Mě lidé bombardují s tím, že mám trvat na tom, abyste zařídili přímou linku na Lanškroun,“ prohlásil starosta Jaroslav Paar a dodal: „Z Lanškrouna odjíždí autobus o půl třetí odpoledne, dětem, kterým tam ale končí škola ve tři, je úplně k ničemu.“ Přímou linku starosta sice pro své občany nezíská, ale spojení pro školáky Oredo od 1. dubna zajistí.
Velký problém je se svážením dětí do školy v Damníkově. Počítá se s tím, že bude definitivně vyřešen posunem vyučování v damníkovské škole. Oredo bude upravovat jízdní řády i kvůli školákům dojíždějícím   v Horní Čermné. „Je nutné vyřešit dopravu dětí do naší školy z Bystřece. Už jsme měli informaci od rodičů dětí o tom, že pokud se nic nezmění, přehlásí děti do Jablonného. Vzhledem k vývoji ve školství by to mohlo znamenat ohrožení samotné existence naší školy,“ uvedla vedoucí obecního úřadu Hana Vágnerová.  (tz, red)