„Cena neznamená jen to, že jsme zapojeni do programu. European Schoolnet potvrzuje, že jsme odborníky v digitální oblasti a že se dostatečně zabýváme bezpečným přístupem k online technologiím a používáme kreativní pedagogické metody. A jako škola podporujeme nepřetržitý profesní rozvoj našich pedagogů,“ citovala ředitelka školy Monika Dušková dopis z bruselské instituce. Lanškrounská škola nyní pracuje na pěti etwinningových projektech, na kterých se podílí čtyři učitelé.

Finsko i Francie

Jsou ve spojení se školami v Polsku, Slovensku, Maďarsku, Finsku a Francii. Společně tvoří projekt o výtvarném umění, vesmíru nebo pohádkách. „Našli jsme si partnery v Polsku i vzdáleném Turecku. Téma projektu bylo Barvy jara – duha. Měsíční plán jsme rozdělili do čtyř barev, a to žluté, zelené, modré a červené. Každý týden byl vždy zaměřený na jednu barvu, děti chodily v oblečení této barvy a plnily různé úkoly,“ přiblížila projekt vychovatelka Jana Lukesová.

Mezinárodní projekty už patří k vyučování v Jiráskově škole a navíc motivují děti k výuce cizích jazyků.

Z Pardubického kraje jsou do programu eTwinning zapojeny desítky škol. Projekty se školami v zahraničí tvoří také v Litomyšli, Dolním Újezdu, Budislavi, Skutči, Jevíčku, Dolní Čermné, Pardubicích, Slatiňanech nebo Svitavách.

Znáte program eTwinning?
eTwinning je společenství evropských škol. Jedná se o platformu eTwinning, přes kterou mohou zaměstnanci škol, učitelé, ředitelé, knihovníci, z různých evropských zemí vzájemně komunikovat, spolupracovat, zapojovat se do projektů a sdílet své nápady. eTwinning je největší a nejzajímavější komunita škol v Evropě.
V České republice je do projektu zapojeno aktuálně 3712 škol.