Sloužit by měla hráčům tenisu a badmintonu, k dispozici bude také horolezecká stěna. „Hala tady dlouhodobě chybí, nikdo ji ale nepostaví, je to takový atypický záměr. Město má spoustu jiných úkolů a ani není nutné, aby všechna sportoviště vlastnilo, radnice má jiné úkoly," uvedl jednatel firmy Jindřich Marek.
Společnost Forea vlastní rozsáhlý areál po bývalé firmě Paco. Část prostor pronajímá pro drobnou výrobu, služby nebo jako kanceláře, další objekty přestavuje. Vybudovala parkovací dům a taneční a cvičební sály, jeden objekt zmodernizovala na sociální zázemí. „To by mělo sloužit i pro novou halu, což investici zlevní, stejně tak jsou již hotové parkovací plochy, přístup a sítě," řekl Jindřich Marek. Náklady na novou halu odhaduje na 15 milionů korun, návratnost na až 18 let, při získání dotací i kratší.
V hale by měly být tři kurty na badminton a tři na tenis. Marek věří, že zájem bude značný, nejbližší tenisová hala je v Rychnově nad Kněžnou nebo Litomyšli a spádová oblast je dostatečně rozsáhlá. Hrát bude možné pod střechou případně i florbal. V jedné části se stropem vysokým asi 16 metrů pak bude horolezecká stěna,
Investor již získal stavební povolení, výstavba by mohla začít v zimě. Marek předpokládá, že hala bude otevřena na podzim příštího roku.
Lanškrounská radnice postavila ve městě hokejovou halu, která se využívá i na in-line bruslení nebo závody modelů aut, výstavy psů či kulturní akce. Náklady dosáhly přibližně 100 milionů korun, dotaci však město nezískalo a muselo se kvůli tomu zadlužit.