Navigátor zobrazí vaši aktuální polohu v hlavní mapě. Vyberete si místo na mapě, kliknete a před vámi se otevře fotopanorama tohoto místa s možnostmi průchodu do dalších bodů virtuální prohlídky. Pro tyto a další pozoruhodnosti byl program X-map před několika dny v krajském kole soutěže Zlatý erb oceněn jako „nejlepší elektronická služba měst“.

Procházka městem

Projekt X-map je novinkou ve světě internetu. „Umožňuje návštěvníkovi stránek projít celé město či vyhledat řadu služeb. Tato internetová prezentace nové generace je z dílny Dušana Pokorného z lanškrounské softwarové a reklamní firmy. Jeho výjimečný produkt jde svou vlastní cestou a veškeré řešení je čistě české. Redakční systém grafických stránek je unikátní v celé republice. Zájem o tuto službu mají města, regiony i různé cestovní kanceláře a hotely. Formou zobrazení X-map byly nedávno dokončeny například procházky Orlickými horami a Podorlickem,“ přiblížil úspěšný projekt Miloš Krejčí, vedoucí Infocentra Lanškroun, ale také spolutvůrce X-mapu i obsahu nových webových stránek města Lanškrouna.

Při slavnostním vyhodnocení převzali zástupci města za tuto službu laserovou tiskárnu. A co říká Miloš Krejčí druhému místu internetových stránek Lanškrouna v prestižní kategorii „nejlepší webové stránky města“?

Výjimečný objem dat

„Jsem velmi potěšený, že město získalo toto ocenění, už proto, že za tvorbou internetových stránek města se skrývá řada lidí, kteří je aktualizují. Především to jsou pracovníci městského úřadu, řady organizací ve městě, spolupracovníci Infocentra a redaktoři Listů Lanškrounska. Mimořádný je proto i objem a šíře dat, která jsou do stránek vkládána. Také relativně snadné vyhledávání mohlo přispět k tomuto ocenění. Hodnocení vnímám o to cennější, že pardubické krajské kolo hodnotili v rámci výukového programu studenti a doktorandi Ústavu systémového inženýrství a informatiky Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice, tedy ti, kteří tvoří budoucnost internetu.“