Město před pár dny hostilo druhý ročník krajské výstavy psů o pohár Zemské koruny. Účastnilo se jí přes 400 psů téměř 120 plemen. Osobní záštitu nad druhým ročníkem převzal hejtman Radko Martínek a starosta města Martin Košťál.
Letos poprvé se ke krajské výstavě přidaly i výstavy speciální a klubové, například výstava teriérů. Té se zúčastnilo přes dvě stě teriérů, kteří byli zástupci 21 plemen. Tuto speciální výstavu vyhrál skotský teriér Zaki Euri-Escot manželů Štětinových. Prvních pět nejlepších teriérů přijel ocenit poslanec Miroslav Souček. Klubové výstavy zde měly ještě plemena saharských chrtů – azavak a slugi a tibetští teriéři.
Putovní pohár o Zemskou korunu, který do soutěže věnoval ředitel této výstavy Petr Kotěra, získala fena německého špice trpasličího Jan Shar ´s Come Fly with Me majitelky Hany Brzobohaté.

„Posuzování plynulo hladce díky skvělému přístupu rozhodčích i personálu v kruhu a v neposlední řadě zásluhou v drtivé většině ukázněných vystavovatelů,“ nešetří chválou pořadatelé a dodávají: „Doufáme, že se všem vystavovatelům, hostům i návštěvníkům výstava líbila a že nás všichni podpoří i v dalších ročnících. Zvláštní poděkování patří samozřejmě všem sponzorům, bez nichž by tato výstava nemohla dopadnout tak dobře.“
O příjemné zpestření programu se postaraly malé mažoretky Světlušky pod vedením Hany Šebrlové. Mezi pozvanými hosty nechyběl ani lanškrounský farář Zbigniew Czendlik. Všechny soutěže neúnavně moderovala Vladimíra Tichá, která je rozhodčí a hlavní poradkyní chovu v klubu teriérů, počínaje soutěží dítě a pes a konče absolutním vítězem výstavy. Všechny výsledky včetně odkazů na fotogalerie najdete na webových stránkách výstavy www.zemska-koruna.cz.