„Pevně věříme, že tato pomoc přispěje ke snížení dopadu zemětřesení na obyvatele Haiti s možností jejich přežití v prostředí, kde jsou adaptováni a umožnění postupného návratu k normálnímu plnohodnotnému životu,“ dodala k rozhodnutí městské rady Drahomíra Lišková z kanceláře starosty a tajemníka.

Ostrovní stát Haiti postihlo zemětřesení 12. ledna. Fotografie ze zdevastovaného hlavního města Port-au-Prince ihned obletěly celý svět. Podle některých zdrojů si živelná katastrofa vyžádala až 270 tisíc obětí na životech a více než 300 tisíc lidí bylo zraněno.

Humanitární organizace Hand for Help sbírá prostředky, díky kterým na Haiti vybuduje úpravnu vody a zdravotnický komplex. Mobilní nemocnici mají tvořit tři budovy s operačním sálem, porodnicí, zdravotnickým střediskem a lůžkovým oddělením pro akutní a pooperační stavy.

Na Haiti bude vyslán i tým českých lékařů, kteří budou ošetřovat zraněné a zároveň i zaškolovat místní personál. Po skončení mise bude nemocnice s veškerým vybavením předána vládě Haiti jako dar České republiky.