Jubilejní čtyřicátý ročník Lanškrounské kopy zahájí už dnes večer „dálkoplazové“, kteří se vydají na nejdelší stokilometrovou trasu proslulého turistického pochodu. Hlavním dnem „Kopy“ pak bude sobota, kdy se pořadateli očekávané tisíce turistů všech generací vydají na další trasy určené pěším, cyklistům, rodičům s dětmi, ale i in–line bruslařům a vozíčkářům. Společný start je plánovám na půl devátou z náměstí J. M. Marků.
Pochod doprovodí městské slavnosti

Lanškrounská kopa začínala skromně, před čtyřmi desítkami let její první ročníky absolvovala jen hrstka místních turistických nadšenců. Postupem času se však dostala mezi nejvyhledávanější a nejnavštěvovanější dálkové pochody na východě Čech. Proslula výbornou organizací a dobře připravenými trasami, které vedou krásnými terény. Letos je navíc Lanškrounská kopa zařazena do seriálu akcí Coca–Cola Srdce v pohybu.

U příležitosti konání jubilejní „Kopy“ se uskuteční městské slavnosti s bohatým programem, kterému bude patřit především náměstí J. M. Marků. Už dnes se koná přehlídka připravená základními školami z Lanškrouna i okolí, odpoledne a večer pak budou patřit hlavně rockové muzice – vystoupí Petr Bende, Jaksi Taksi, Laura a její tygři a další. Zítra ráno bude před společným startem na náměstí vyhrávat místní dechová hudba, hlavní programový blok pak začne hodinu po poledni (Poutníci, Václav Neckář, Monkey Business, Sunset BLVD a další). Po ohňostroji plánovaném na 21. hodinu bude pódium patřit koncertu Anety Langerové.