Rozdíl od klasických výcvikových táborů je velký. Našich táborů se účastní nejenom zkušení mladí psovodi, které připravujeme na soutěže a vrcholové akce, jako je mezinárodní mistrovství mládeže ČR, ale rovněž úplní nováčci, pro které je to prostě léto strávené s vlastním (v ojedinělých případech i zapůjčeným) pejskem. Je určena pro děti od 10 do 18 let a otevřena pro všechna plemena pejsků včetně kříženců.

Během devíti dnů se děti naučí mnoho o soužití člověka a psa, o péči o svého kamaráda, o historii chovu psů a rovněž se spolu se svým pejskem naučí základy ovladatelnosti a poslušnosti, a to většinou i za tak krátkou dobu až na úroveň úspěšného složení oficiální „Zkoušky ovladatelnosti psa“. Ve výcvikovém programu je nejenom poslušnost, ale rovněž pachové práce, sportovní obrana, záchranářský výcvik a velice oblíbené agility, flyball a tanec se psem.

Záměrem tábora je ideální strávení volného času spolu se čtyřnohým kamarádem, což je po fyzické i psychické stránce pro děti velice pozitivní, tato akce je zařazena i v protidrogovém programu. Je rovněž důkazem, že při správném vedení není žádný pes jakéhokoliv plemena nebezpečný ani dětem a že ty jsou naopak schopny naučit se důslednosti a odpovědnosti.

Na programu je samozřejmě kromě výcviku psa mnoho soutěží se psy i bez nich, hry a závody pro družstva, fyzické hry i vědomostní testy. Veselým osvěžením je psí maškarní, oblíbená je především psí olympiáda i opravdová výstava psů s vyhodnocením účastníků. Děti se zúčastní i profesionálních přednášek z různých oborů kynologie. K dispozici je koupání a plavení psů, zbyde čas i na výlet. Celá akce je po organizační stránce velice náročná, výcvik zajišťují pouze výcvikáři s 1. výkonnostní třídou a s kvalitními znalostmi s vedením dětí.

Některé z dětí, které přijíždějí z celé republiky, se účastní tábora již poněkolikáté, celkem je jich v letošním roce asi čtyřicet. Z plemen se zúčastní klasicky NO, různí retrívři, čuvači, knírači, howavart, labradoři, kokršpaněl, Stafors a velký počet nejmenších plemen - lhasa apso, shit-tzu, bígl, yorkšír, King Charles, bišon, pinč, krysařík, papillon nebo silky teriér.