Čtyři dny před vypršením termínu však lanškrounští radní schválili dodatek ke smlouvě, kterým se dokončení rekonstrukce posouvá až na leden příštího roku.

„K posunu termínu došlo především z důvodu chybného projektu elektro, který musel investor reklamovat během stavby u generálního projektanta,“ vysvětlil starosta Lanškrouna Radim Vetchý.

Opozičním zastupitelům se posunutí termínu dokončení nelíbí. A kritizují i navýšení nákladů. „Je jedno, zda převezmeme kulturák v lednu nebo v dubnu. Sezona je tak jako tak ztracena. V únoru proběhne zkušební provoz, v březnu kolaudace a květnové akce se už stěhují ven,“ řekl Jiří Hurych (Demokratické fórum). Podivně podle Jindřicha Marka (Demokratické fórum) působí rozdělení veřejné zakázky na nákup nábytku na typizovaný a netypizovaný, přičemž ve finále jej dodává jedna firma, nebo nákup svítidel do vstupní haly. „I tato svítidla mohla být součástí hlavní dodávky. Smlouvy se ve většině případů pohybují v částkách převyšujících milion korun,“ upozornil. Kritiku si poslední, čtvrtý dodatek ke smlouvě vysloužil i kvůli změně, podle které nemusí dodavatel předat dílo bez vad a nedodělků. Podle Zdeňka Koutníka (Společně pro Lanškroun) to vyvolává oprávněné obavy o kvalitu.

Protesty zaměstnanců Iveca ve Vysokém Mýtě
Zaměstnanci Iveca se nevzdávají